Kontrola anódovej tyče

Vážený zákazník,

kontrola anódovej tyče (anódy), prípadne jej výmena, Vám predlžuje životnosť nádrže ohrievača. Potreba kontroly anódovej tyče, ako aj registrácia na tejto stránke, sú definované ako podmienky predĺženej záruky. Platí to iba pre zariadenia, ktoré majú v záručných podmienkach možnosť predĺženej záruky.

Kontrola anódovej tyče je nevyhnutná pre jej účinnosť, ktorou chráni vnútornú nádrž pred koróziou nechránených častí nádrže, ako sú závity a pripojenia. Potreba anódy sa dá porovnať s výmenou oleja v motorových vozidlách. Ak olej už nie je účinný, je ho v motore málo, či dokonca nie je žiadny, je viac ako isté, že to povedie k poškodeniu motora. Ak anóda na komkoľvek mieste jej dĺžky nedosahuje šírku 7 cm, jej účinnosť veľmi klesá, a je ju potrebné vymeniť za novú. Sú dokonca prípady, že anóda sa úplne spotrebuje – to je možné vysvetliť koróziou anódy, t.j. tvorbou oxidu anódy.

Kontrola alebo výmena anódy a jej registrácia Vám zabezpečia platnosť záruky na nádrž spotrebiča na ďalší interval predĺženej záruky.

Ste už u nás zaregistrovaný? Prihláste sa

Tu môžete zaregistrovať kontrolu alebo výmenu anódovej tyče:

Polia označené týmto symbolom sú povinné.